А що Ви знаєте про імплантатах?
Імплантати, або як їх ще називають, імпланти, бувають різні, але ми висвітлюємо стоматологічні, функціонально імітують коріння нормальних зубів.
Вони встановлюються, як правило, замість втрачених зубів, вірніше, в їх позицію. Імпланти - це найчастіше титанові «коріння», встановлені під ясна в кісткову основу щелепи. Після того як імпланти поставлені, вони з'єднуються з кісткою щелепи і є вже штучними корінням зубів. Потім до них за певною технологією і в певній послідовності приєднуються штучні зуби (коронки) - поодинокі або мостовидні.
Звичайно ж, ніщо не може замінити здоровий зуб, але, якщо нещасний випадок або стоматологічне захворювання призвело до втрати зуба, добре було б знати, що є способи відновлення вашої посмішки.
Головна перевага імплантів в тому, що вони нерухомо знаходяться в щелепі. З цієї причини вони створюють ідеальну фіксацію штучним зубам. Коронки не рухаються, не ковзають в порожнині рота. Це дуже важливо, якщо Ви розмовляєте, смієтеся, їсте.
Як правило, зубні імплантати зроблені з титану, так як він найкраще підходить до кістки і ясен, а вже на імплант встановлюється зуб з металу і \ або фарфору. Після встановлення штучної опори повинно пройти від 3 до 6 місяців до постановки зуба. Цей час необхідний для того, щоб імплант зміцнився в кістці. Нерідко встановлення самого зубу здійснюється відразу після операції, а іноді титановий корінь встановлюється відразу після видалення хворого зуба. Все залежить від кожної конкретної ситуації. Для кращого вирішення цього питання пацієнту необхідно проконсультуватися з лікарем.
Є ситуації, коли через недостатній обсяг кістки встановити імпланти відразу не представляється можливим. В даному випадку може знадобитися втручання, що дозволяє збільшити недостатній об'єм, і вже після цього встановлюются штучні коріння.
Як правило, приживлення імплантів, як і будь-яка інша медична або стоматологічна процедура, не може бути гарантована на 100%, однак, за даними статистики, імпланти приживаються приблизно в 96-98%. І якщо Ви вирішили встановити імпланти, запасіться терпінням, так як зрощення імпланта з кісткою вимагає часу.
Що відбувається після втрати зубів - про це окремо. Після видалення зуба кістка, яка раніше мала навантаження і тримала цей корінь, більше не потрібна організму (начебто). Вона не отримує повноцінного навантаження, а значить, і повноцінного харчування через відсутність кореня зуба, тому починає всихати. Імпланти, крім того, що вони естетично імітують нормальні, здорові зуби, надають кістці щелепи можливість функціонувати, а значить, і не піддаватися розсиханню, таким чином, зберігаючи пропорції обличчя.
Шаблони для імплантації
Що стосується шаблонів, їх роблять у нас в країні вкрай рідко, а даремно. Лікарі-ортопеди на них економлять, а імплантологи вважають, що у них і так «очей пристреляв». Ми намагаємося взагалі не працювати без шаблонів. Шаблон потрібен для того, щоб лікар-імплантолог і лікар-ортопед працювали в єдиній команді і вирішували спільно одну задачу, а не кожен працював сам по собі.
Часто буває, що ортопед розраховує, що імплант встане тут і тут, а имплантолог ставить його там і ось там тому, що йому так здалося зручніше. А потім ортопед сидить і ламає голову, як йому вилазити з тієї ситуації, в яку його загнав имплантолог, якого зовсім не хвилюють проблеми ортопеда, зате сильно хвилюють власні проблеми.
При виготовленні шаблону такі проблеми однозначно зникають, так як на шаблоні виставляються зуби вже так, як згодом планується протезування. Імплантолог бачить ту ситуацію, яку йому намалював ортопед, мало того, на шаблонах точно вказується місце і навіть кут, під яким повинен встати імплант, щоб згодом протезування пройшло найбільш грамотно і естетично. Під час операції имплантолог встановлює стерильний шаблон прямо на зуби і встановлює імплант строго по заданій траєкторії. Так що шаблони, на наш погляд, просто необхідні і без них грамотна робота лікаря-імплантолога в парі з лікарем-ортопедом неможлива.