Дитяча стоматологія

Консультація дитячого стоматолога

DetskstomОгляд порожнини рота для оцінки гігієнічних навичок, стану зубів, слизової оболонки, вуздечок верхньої і нижньої губи, прикусу дитини.

Розширена консультація

Спільна консультація з ортодонтом, хірургом, пародонтологом; або коли потрібно не тільки місцеве, а й загальне лікування - тобто призначення схем препаратів для прийому всередину, наприклад, при некаріозних ураженнях зубів, при декомпенсованому перебігу карієсу та ін.

Проби гігієнічні

Гігієнічні проби проводять для об'єктивної оцінки якості чищення зубів, використовуючи барвники (містять йод або інші). Фарбуються тільки ті ділянки зубів, де знаходиться наліт.

Постійних зубів герметизація фісур

fissurit

Проводиться для профілактики карієсу на жувальних поверхнях зубів. Фіссури - це природні поглиблення на поверхнях зубів у вигляді борозенок і ямок, вони найбільш уразливі для карієсу, тому що шар емалі там тонкий, під час їжі накопичується і застряє їжа. Емаль зуба відразу після прорізування ще незріла, нестійка до карієсу, тому важливо захистити зуб, як тільки він повністю з'явився з-під слизової оболонки, не чекаючи появи карієсу.

Використовують герметики - рідкі пломбувальні матеріали, які зазвичай містять фтор. Після внесення герметик тонким шаром розподіляється по фіссурах і твердіє геліолампами. Таким чином, фісури механічно «запечатуються», а за рахунок фтору, який тривалий час виділяється з матеріалу, емаль стає більш стійка до карієсу.

Лікування карієсу молочних зубів склоіономерним цементом та компомером

Для лікування молочних зубів, в силу деяких особливостей їх будови і перебігу каріозного процесу в них, нераціонально використовувати композити - «дорослі» пломбувальні матеріали.

Використовують матеріали, які відносяться до групи склоіономерних цементів або - до компомерів.

Склоіономерні цементи - не "родичі» тих цементів, якими раніше всіх лікували в безкоштовних поліклініках, а сучасні матеріали, до складу яких входить фтор, у них є свої плюси і мінуси, але якщо карієс у дитини тече гостро, без них не обійтися.

Компомери - матеріали, які поєднують деякі корисні властивості композитів та склоіономерних цементів. Вибір матеріалу в кожному конкретному випадку за лікарем.

Пульпіт молочних зубів в 2 відвідування

Пульпіт молочних зубів частіше лікують в два відвідування. У перші відвідини проводять знеболення, розкривають зуб, накладають девіталізуючий препарат (тобто той, який вбиває «нерв» - не містить миш'яку!), Накладають тимчасову пломбу. Через 7-12 днів зуб доліковується.

Пульпіт молочних зубів в 1 відвідування вітальної ампутації

Іноді вдається вилікувати пульпіт молочного зуба в одне відвідування, тобто видалити живий "нерв" і запломбувати канал (все це, природно, з знеболенням). Таке можливе або при лікуванні під наркозом, або при ідеальній поведінці дитини (що буває дуже рідко). При виборі методу лікування пульпіту важливо враховувати стадію розвитку коренів зуба (ще не сформовані, сформовані, вже почали розсмоктуватися).

Періодонтиту розкриття молочного зуба і пломбування з рентгенконтролем

malish     Періодонтит - це захворювання, при якому «нерв» загинув, замість нього в каналі зуба знаходяться патогенні мікроорганізми і продукти розпаду тканин, запальні зміни виходять за межі кореня зуба, самі корені теж можуть зруйнуватися. Такі зуби є джерелом інфекції, від них можуть страждати зачатки постійних зубів, руйнуватися кісткова тканина щелепи. Педіатри рекомендують видаляти такі зуби, тому що вони можуть бути причиною серйозних загальних захворювань. Але в деяких випадках, наприклад, по ортодонтичним показаннями, намагаються ці зуби зберегти, хоча б на короткий термін. Тоді зуб «розкривають», прибирають вміст каналів і пломбують їх пастами.

Відстрочене лікування постійних зубів

При глибокій каріозній порожнини або при гострому перебігу карієсу, повне видалення уражених тканин неминуче призведе до того, що зуб буде «розкритий», а це часто веде до видалення "нерва". Такий результат лікування в дитячому віці вкрай небажаний. Тому в перші відвідини тільки частково прибирають зруйновані тканини зуба, порожнину закривають матеріалами, що містять кальцій і фтор. Наступне відвідування призначають через кілька місяців (до півроку). За цей час всередині зуба (зі сторін «нерва») встигає утворитися захисний шар дентину, що дозволяє повністю прибрати зруйноване карієсом і поставити постійну пломбу.

Проведення проф. гігієни та глибоке фторування

Професійна гігієна порожнини рота - це комплекс заходів, що проводяться лікарем для видалення зубного нальоту і зубного каменю з поверхонь всіх зубів. Використовуються спеціальні щіточки і пасти. Вдаватися до професійної гігієни доводиться, якщо дитина не справляється з чищенням зубів, особливо під час лікування на незнімній ортодонтичній апаратурі.

Глибоке фторування - аплікації фторовмісних препаратів на емаль зубів: фтор з цих препаратів активно проникає в емаль, за рахунок чого досягається протикаріозний ефект. Глибоке фторування використовують і при лікуванні гіперестезіі (коли зуби, які не мають видимих ​​ушкоджень і дефектів емалі, болять при контакті з гарячим, холодним, кислим і т.д.).

Анестезія

Використовуються всі сучасні анестетики, місце вкола знеболюється спеціальним гелем з фруктовим смаком.

Замовлення зворотнього дзвінка

Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Повідомлення успішно відправлено!

Top