Лікування під мікроскопом

Лікування захворювань пульпи і ендодонтична підготовка зубів до подальшого відновлення їх коронкової частини є найважливішою частиною практичної стоматології. Методики, що використовуються в нашій клініці, дозволяють відновити природний зуб навіть при значному його руйнуванні.

У клініці "Smile +" під час ендодонтичного лікування використовується бінокулярна лупа і мікроскоп, що є прогресивним напрямком, оскільки оптичні прилади дозволяють здійснювати безперервний контроль в ході лікування, допомагають уточнити анатомічну будову кореневого каналу і полегшують виконання основних етапів препарування і пломбування.

Операційний мікроскоп в даний час застосовується в багатьох областях медицини: в нейрохірургії, офтальмології, оториноларингології та т. Д. Він надає необхідне освітлення з яскравим фокусною світлом і збільшення до 32 разів.

На додаток до наявних знань про кількість і формі каналів, про можливе розташування входу в кореневий канал і про його обрисах, мікроскоп надає можливість виявити кальцифікацію, зміни кольору, наявність відгалужень та гирл, а також визначити їх розташування. Якщо лікування каналу вже проводилося раніше, мікроскоп необхідний для виявлення наявних змін, що виникли після лікування. В цьому випадку дентин зуба відіграє роль карти, за допомогою якої в умовах збільшення і відповідного освітлення досвідчений стоматолог може отримати інформацію про варіації форми і виявити приховані гирла каналів.

Операційний мікроскоп істотно допомагає в ході проведення всіх етапів лікування, дозволяючи здійснювати оптичний контроль за препарування каналів. Основні переваги використання мікроскопа - відмінне освітлення, яке збільшує точність виконання всіх процедур, і значне оптичне збільшення, завдяки якому анатомічні особливості, а також залишки постійного і тимчасового пломбувального матеріалу можуть бути пізнані з більшою ефективністю.

Мікроскоп, завдяки відповідному освітленню і оптимальному збільшенню, дозволяє побачити всі особливості кореневих каналів. Це допомагає стоматологу швидше діагностувати проблему і знайти оптимальні шляхи її вирішення, а значить, здійснювати постійний візуальний контроль. Завдяки лікуванню зубів під мікроскопом немає необхідності працювати наосліп.

Визначення гирл кореневих каналів і створення до них доступу

Запорукою успішної ендодонтії є ретельна обробка, надійна дезінфекція і герметичне закриття кореневого каналу, і перший крок до цього - визначення гирл всіх кореневих каналів. Однак часто їх виявлення ускладнено. Деякі кореневі канали не виявляються і залишаються необробленими і незапломбірованнимі, що в подальшому призводить до невдалого результату лікування в цілому.

Від того, як буде створено доступ до гирл каналів, багато в чому залежить препарування самих каналів. Лікування зубів під мікроскопом дозволяє уникнути багатьох помилок, які допускає лікар через недостатньої видимості.

Використання мікроскопа в цьому випадку дозволяє:

 • легко виявити вхід в канали щадними методами з найбільшим збереженням тканин зуба;
 • знайти порожнину пульпи під реставрацією, яка знаходиться на одній осі з нею;
 • знайти другий канал (мезиально-вестибулярний);
 • виявити можливі додаткові або кальцифіковані канали;
 • проконтролювати ретельність видалення з порожнини пульпи некротизованих залишків, які можуть служити джерелом вторинної інфекції;
 • видалити дентіклей і скупчення кальцификатов, які блокують доступ до кореневих каналів.

Визначення ліній перелому

Більшість поверхневих переломів не доступні для визначення неозброєним оком, і в клінічній практиці лікар зазвичай покладається на скарги пацієнта, такі як локальна болючість, яка виникає у відповідь на холодової подразник або при накусиваніі, а також на анамнез і дані огляду, які, однак, нерідко пов'язують зі звичайною гіперчутливістю або завищенням пломби після реставрації композитними матеріалами. У цьому випадку використання операційного мікроскопу дозволяє виявити лінії переломів у вигляді тріщин або ущелин. Від того, як буде створено доступ до гирл каналів, багато в чому залежить препарування самих каналів. Лікування зубів під мікроскопом дозволяє уникнути багатьох помилок, які допускає лікар через недостатню видимість.

Перелікування кореневих каналів

Після раніше проведеного невдалого ендодонтичного лікування, про яке свідчить поява верхівкового периодонтиту, невідкладним завданням є переліковування кореневих каналів, що включає комплекс заходів, спрямованих на дезінфекцію і повторне пломбування системи кореневих каналів. В цьому випадку мікроскоп абсолютно необхідний для більш точного і надійного видалення перешкод як на рівні коронкової частини, так і власне в кореневих каналах.

Використання мікроскопа забезпечує:

 • видалення реставрацій коронкової частини зуба;
 • виведення уламків інструментів;
 • видалення ендоканальних штифтів;
 • контроль при розпломбуванні кореневих каналів;
 • виправлення відхилень від основного ходу каналів.

Перший етап ендодонтичного лікування

Перший етап ендодонтичного лікування - визначення локалізації кореневого каналу. Однак око бачить лише темний отвір, особливо погано проглядається при препаруванні коронки зуба. Це пояснюється тим, що оптична вісь ока часто не паралельна відбитому світлі. При використанні мікроскопа промені джерела світла поза мікроскопа направляються через провідник світла до головного об'єктиву і там за допомогою системи призм зводяться в оптичну вісь. Крім того, особливості пристрою мікроскопа дозволяють уникнути сліпучого світла і відблисків.

Безтіньове освітлення операційного поля при резекції верхівки кореня також є істотною перевагою використання мікроскопа. Білякорневі структури під мікроскопом чітко проглядаються, що дозволяє успішно провести маніпуляції навіть в області важкодоступних верхівок коренів молярів верхньої і нижньої щелепи. Завдяки інтенсивному висвітленню на интраоперационном знімку видно деталі ділянок кореня, аж до самої його верхівки.

Роздільна установка світла для обох очей дозволяє створити стереоскопічну картину, що надзвичайно важливо для оцінки глибини розташування досліджуваного об'єкта.

Абсолютно нові перспективи відкриває мікроскоп при лікуванні склерозированного каналу. Так, якщо клінічно і рентгенологічно підтверджується наявність повністю склерозированного кореневого каналу, під мікроскопом при 25-кратному збільшенні підтверджується наявність суцільного дентинового бар'єру, далі простежуються стінка кореневого каналу та іррегулярний дентин, що відрізняється за кольором і структурі поверхні. Цей дентин під мікроскопом можна видалити за допомогою ультразвукового файлу. Мікроскоп дозволяє виявити, наскільки склерозирующий процес простирається в апикальном напрямку і на якому рівні можуть бути виявлені канали, що неможливо зробити за допомогою навіть самої хорошої лупи.

Мікроскоп забезпечує достатню збільшення і хороше освітлення. Це сприяє диференціації колірних відмінностей, що дає важливу додаткову інформацію для діагностики та лікування. Ретельний огляд поверхневих структур і диференціації їх по просвечиваемости дозволяє розрізнити інтактні і патологічно змінені структури. Мікроскоп забезпечує надійність і точність в процесі лікування, підвищує якість діагностики, а також сприяє зменшенню променевого навантаження, оскільки з ним відпадає необхідність виконання ряду проміжних рентгенологічних знімків. Мікроскоп надає неоціненну допомогу в великому числі складних клінічних ситуацій, які можуть бути обумовлені як анатомічними особливостями будови зуба, так і характером самої патології, яка ускладнює діагностику і подальше лікування. До таких клінічних випадків в першу чергу відносяться додаткові гирла каналів, істмуси (перешийки), канали S-форми, перфорації, переломи кореня і коронкової частини зуба і багато інших.

Замовлення зворотнього дзвінка

Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Повідомлення успішно відправлено!

Top