Протезування

Металокерамічні коронки

    На даний момент це, один з поширених видів протезування. Протягом багатьох років металокерамічні протези застосовуються стоматологами в повсякденній практиці, задовольняючи майже всім вимогам, що пред'являються як лікарями, так і пацієнтами. При цьому не можна забувати, що і клінічні, і технічні аспекти даного виду протезування вдосконалюються з кожним днем.

metceramic    Металокерамічні коронки використовуються як на окремих зубах, так і у вигляді металокерамічного мостовидного протеза, коли відсутній один зуб або більше. Зазвичай металокерамічні коронки ставляться на зруйновані зуби, які попередньо зміцнюються внутрішньокореневими вкладками або штифтами. Також за допомогою таких коронок можна змінювати колір, форму зубів, відшкодовувати відсутні зуби. Загалом, застосування їх досить широке і дає надійний, довгостроковий результат.

      У зв'язку з тим, що протягом життя у людини можуть відбуватися вікові зміни в організмі, проявлятися генетичні захворювання і схильність до тих чи інших відхилень від норми в щелепної кістки, яснах і зубах, це все може знаходити вияв у вигляді атрофії, що може представляти велику проблему для лікарів. Нерідкі такі випадки, коли навколо ідеально зробленої коронки відбувається атрофія ясен, що виявляється тим, що між яснами і коронкою видно темний корінь зуба, що, по-перше, не дуже красиво, по-друге, не гігієнічно, і по-третє, якщо зуб живий, він починає відчувати холодну, гарячу, кислу їжу. Для того, щоб в разі атрофії (яка може відбуватися у всіх, в будь-якому віці і різними темпами) коронка не видавала себе відразу своїм сірим обідком біля ясен, а виглядала природно при будь-якому освітленні, навіть якщо атрофії немає, замість темного металу на ділянку коронки біля ясна наносять спеціальну світлу кераміку, яка вже не просвічує крізь ясна, і коронка виглядає як справжня.

metalokeramika-tizer     Металокерамічні коронки на основі золото-платинового сплаву відрізняються не тільки ціною, але і своєю естетичністю. Золото, яке знаходиться під керамікою, надає їй вид живого зуба. Тільки благородний сплав може так точно прилягати до обробленого зуба, що практично виключає расцементовку та повторний карієс. Золото майже ніколи не викликає алергії. Такі коронки оцінюються недешево, але повірте, вони варті таких грошей.

      У повсякденній практиці ортопеда використовується спеціальний прилад - артикулятор. Придуманий він для того, щоб штучні зуби за розміром і формою були такими, якими вони повинні бути, а не інакше. Щоб рот закривався правильно і взагалі закривався. Звичайно, можна обійтися і без артикулятора, як це робили раніше, але коли Ви купуєте річ на довгі роки вперед і будете часто нею користуватися (у спадок її, звичайно, не передаси), Вам захочеться, щоб вона була досконалою.

impl1     Єдине, що бентежить пацієнтів, коли мова заходить про коронки, це те, що для того, щоб відшкодувати втрачені зуби, необхідно обробляти сусідні, нерідко здорові зуби під опори. Але і в цьому випадку нам є що запропонувати пацієнтам.

       Коронка може спиратися на штучну опору - імплант, який буде зафіксований в кістці. Тому сусідні зуби не страждають від обробки. Протяжність дефекту вже не важлива. Чим більше зубів відсутньо, тим більше імплантів фіксується і тим більше коронок ставиться на ці імпланти.

 

 Безметалева керамика

emax

       Даний вид протезування теж є досить прогресивним. Застосовуючи його, ми завжди можемо допомогти вирішити проблеми естетики зубів. Безметалеві конструкції виконуються тільки зі спеціальної особливо міцної кераміки без додавання металевого каркаса, що надає остаточної конструкції особливий естетичний вигляд. Із безметалевої кераміки можна виконувати коронки (зуб обробляється повністю), вініри (обробляється передня частина зуба), так звані керамічні вкладки і накладки (інлей, онлей) в тих випадках, коли необхідно замінити старі великі пломби і продовжити життя зуба з мінімальними втратами твердих тканин . Загалом, і тут вирішується маса проблем з урахуванням того, що пацієнт зацікавлений в максимальному заповненні втраченої естетики. Якщо у Вас від природи темні зуби, старі пломби потемніли, є сколи на передніх зубах, Вам взагалі не подобається форма зубів, якою нагородила Вам матінка природа, то, швидше за все, доктор порадить Вам саме металеву кераміку. Інше все у Ваших руках. Якщо Ви будете виконувати всі рекомендації лікаря, з Вашими новими зубами мало що може трапитися. До того ж, кераміка - це єдиний матеріал, на який не буває алергії.

 

photofacefun com 1446905511      Тимчасові протези зазвичай виконуються з пластмаси, так як цей матеріал недорогий і пацієнтові не треба витрачати великих грошей за те, що через короткий час виявиться у смітнику. Для чого це протези? У тих випадках, коли зуби обробляються під коронки, вид їх стає, м'яко кажучи, не привабливим. З такими зубами на вулицю не вийдеш (у всякому разі, вдень, але і вночі перехожих краще не лякати своєю вампіричною посмішкою). Тому відразу після обробки зубів лікар зафіксує на тимчасовий цемент тимчасові коронки з пластмаси, з якими Ви зможете посміхатися, говорити, цілуватися і їсти майже все, але не забуваючи, що пластмасою горіхи краще не колоти. Крім усього іншого, тимчасові коронки не дозволяють обробленим зубам рухатися до моменту закінчення протезування і не дають яснах насуватися на оброблений зуб. А якщо зуб живий, то вони захищають його від термічних, хімічних і фізичних подразників. Носять пацієнти їх з моменту обробки зуба до моменту цементировки постійної конструкції.

     Знімні протези теж можуть бути тимчасовими. Під ними краще відбувається загоєння після видалення зубів тоді, коли мова йде про постійний зйомний протез. Одним словом, якщо Ви не хочете ходити без зубів, Ви не будете без них ходити.

Бюгельний протез

sjemnoe    Бюгельний, або дуговий протез - це зйомний протез. Виконується він як самостійно, так і в комбінації з металокерамічними коронками. Складається він з пластмасових зубів, штучних ясен, металевого ажурного каркасу, який не помітний, сполучної дуги (на верхній щелепі на небі, на нижній - під язиком). Кріпиться цей протез до решти зубів «гачками» - кламмерами або «замками» - аттачменами. В останньому випадку залишені крайні зуби повинні бути обов'язково одягнені в коронки. Кламмери можуть бути видні при широкій посмішці, аттачмени повністю заховані всередині коронок і абсолютно не помітні. Фіксуються такі протези дуже надійно і просто так вилетіти з рота не можуть. Звикають до них набагато швидше, ніж до інших видів знімних протезів. На ніч вони не знімаються. Чистяться 2 рази в день - вранці і ввечері. У тих випадках, коли у Вас не залишилося бічних зубів, немає можливості ставити коронки, Вам не хочеться ставити імпланти або до них у Вас є протипоказання, бюгельний протез зможе вирішити проблему відсутніх зубів.

Знімні протези пластинкові

plastinochniy syemniy      Знімні пластинкові протези призначені як для відновлення жувальної функції, так і для поліпшення естетики. Складаються вони безпосередньо з самих штучних пластмасових зубів, які підбираються за кольором і формою. Вони ж кріпляться на так званому базисі з штучних ясен, яка за кольором близька до кольору ясна. Такі протези кріпляться до природних зубів спеціальними «гачками» - так званими кламмерами. У випадках, коли природні зуби відсутні, кламерами не потрібні і протези фіксуються за рахунок присмоктуються здатності безпосередньо до м'яких тканин верхньої або нижньої щелепи. Природно, в цьому випадку фіксація повних знімних протезів не найнадійніша, але це можна виправити, якщо використовувати в якості додаткової фіксації імпланти, які знаходяться в кістки і виходять назовні, закінчуючись невеликими «кнопочками», які будуть заховані під знімним протезом. Іноді імпланти об'єднуються спеціальним балковим кріпленням в єдину систему фіксації, яка теж служить опорою для знімного протезу.

     У разі, якщо у Вас ще збереглися питання по протезуванню, ми будемо раді бачити Вас на консультації в нашій клініці.

Ретракційні (гемостатичні) нитки

ultrapak     При знятті зліпка для металокерамічних і безметаллових коронок головне - це отримати ідеальний відбиток зуба. Але найважливіше і найскладніше - отримати ідеальний відбиток в області ясен, т. К. Саме в цьому місці коронка переходить в зуб і від якості цього переходу залежить, скільки років простоїть коронка і не зруйнується чи під нею зуб за ці роки. Для точного переходу коронки в корінь зуба під час обробки в пришийковій області обов'язково виточується спеціальний уступ. Десна, як відомо, м'яка і пружна, тому вона прагне цей уступ собою прикрити. Крім того, з-під ясна може витікати десневая рідина, кров, там може скупчуватися слина і т. Д. Для того щоб відсунути ясна, дозволити слепочной масі затекти під неї, виключити потрапляння в область зліпка крові, слини та іншої вологи, висококваліфіковані лікарі обов'язково користуються спеціальними ретракційними нитками. Ці нитки просочуються спеціальним складом, який має судинозвужувальну дію. Таким чином, за допомогою цих ниток лікар домагається рішення відразу декількох завдань: зупинки крові, припинення виділення ясенної рідини, відсуває ясна в області зліпка і дозволяє зліпочній масі ідеально просняти цю дуже важливу зону.

     У терапевтичної стоматології ці нитки теж часто використовуються. Наприклад, якщо ставиться пломба в пришийковій області, то для якісної постановки пломби і забезпечення її герметичності необхідно вирішити всі ті ж самі завдання. У таких випадках лікар-терапевт теж використовує ретракційні нитки.

 

Замовлення зворотнього дзвінка

Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Повідомлення успішно відправлено!

Top