Терапія

Лікування карієсу

lechenie kariesa      Лікування карієсу в сучасній стоматології вже давно не зводиться просто до видалення уражених тканин і заповнення дефекту пломбувальних матеріалів. Сучасні пломби навіть називаються власне не "пломби», а «реставрації», бо вони не тільки заміщають втрачені частини зуба, але і повторюють їх за формою, кольором і микрорельефу (горбки, ямки, фісури і інші деталі поверхні). Відновлений таким чином зуб виглядає як абсолютно здоровий і ніколи не лікований. Варто додати, що сучасні пломбувальні матеріали по своїй міцності і стійкості до навантажень впритул наближаються до властивостей самої емалі зуба (і навіть іноді перевершують її - незрозуміло, правда, навіщо). А сила зчеплення матеріалу з зубними тканинами порівнянна з міцністю самого зуба на розрив. Таким чином, випадання сучасної пломби стає не те що рідкістю, а просто справжнісіньким «дивом».

     

Лікування пульпіту         

       pulpitisЯкщо каріозний процес зайшов так далеко, що торкнувся вже судинно-нервий пучок зуба (так зв. «нерв»), виникає необхідність ендодонтичного лікування: видалення горезвісного «нерва» з подальшою пломбуванням каналів. І тут вирішальним фактором, що визначає успіх лікування і його віддалені результати, є якість пломбування кореневих каналів. Зараз при визначенні довжини каналів лікар оперує величинами порядку 0,5 мм в ту чи іншу сторону. Тільки така висока точність маніпуляцій може дати лікарю і пацієнту впевненість в тому, що депульповані (позбавлений «нерва») зуб довгі роки буде служити вірою і правдою, не доставляючи пацієнту (а значить і лікаря) страждань і турбот. А з урахуванням того, що сучасні технології дозволяють багаторазово (практично необмежену кількість разів) замінювати відслужили своє старі і зношені протези і пломби, стає зрозуміла важливість хорошого, міцного «фундаменту», яким і є грамотно запломбований корінь.

Лікування періодонтиту (в т.ч. раніше лікованих каналів)

     На жаль, часто доводиться стикатися з такими ситуаціями, коли або з вини пацієнта, які не звернувся своєчасно за допомогою, або внаслідок незадовільно проведеного раніше пломбування каналів, зуб починає нити, боліти при накусиваніі, мляво реагувати на холод, з'являється характерне відчуття «вирісшого зуба» , неприємний запах і інші симптоми періодонтиту - запалення кореня зуба. Але не варто поспішати видаляти такий зуб: в сучасній ендодонтії існує ціла лінійка препаратів і методик, що дозволяють вилікувати і зберегти такі, здавалося б, «безнадійні» з точки зору стоматології ХХ століття зуби. Це, звичайно, не означає, що врятувати можна будь-який, як завгодно запущений корінь, але ще раз хочеться сказати: не поспішайте з видаленням, це, так би мовити, завжди встигнути. Бо зуб краще мати в роті, а ніж в плювальниці.

Естетична реставрація, корекція форми і кольору зубів

restavr     

        Як вже говорилося вище, основою сучасної відновної терапії зубів є естетична реставрація, заснована на відтворенні природної форми зубів, їх колірної структури, прозорості та інших оптичних і фізичних властивостей. Тобто матеріали дозволяють не тільки відтворювати форму частково втрачених зубів, але і змінювати колір, фасон і положення наявних, коригуючи і приховуючи дефекти зубного ряду. При цьому зуби, як правило, залишаються живими, зберігаючи свою природну структуру і властивості, продовжуючи брати участь в обмінних процесах в порожнини рота.

Мікропротезування з використанням скловолокна

      Також однією з «щадних» методик нинішньої терапії є мікропротезування з використанням скловолокна - матеріалу, який прийшов в стоматологію з лабораторій, що розробляють матеріали для роботи в космосі. Володіючи унікальною міцністю, скловолоконні штифти і балки дозволяють виготовляти мостовідний протез за одне відвідування безпосередньо в порожнині рота. При цьому немає необхідності депульпувати опорні зуби. І хоча по міцності такі конструкції поступаються металокерамічним мостам, розрахунковий час їх експлуатації складає 5 років, а фактичне навіть більше, значно варіюючи в залежності від індивідуальних особливостей прикусу.

Замовлення зворотнього дзвінка

Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Повідомлення успішно відправлено!

Top