Зубна щітка рідко викликає думки про те, що той чи інший дизайн, та чи інша щетина, жорсткість, форма ручки та інші деталі можуть якось впливати на здоров'я. Стоматологи з цим в корені не згодні!

Сьогодні зубні щітки підлягають обов'язковій сертифікації за кількома параметрами. По-перше, це жорсткість. Розрізняють щітки жорсткі (hard), середньої жорсткості (medium) і м'які (soft). Деякі фірми випускають дуже м'які щітки (extra soft). Жорсткі щітки можна використовувати тим, хто впевнений у своїх міцних яснах. Саме такі щітки забезпечують найпотужніший масаж ясен. М'яким зубним щіткам слід віддати перевагу в разі частої кровоточивості ясен, щоб не травмувати додатково і без того травмовані ясна.

Друге, на що варто звернути увагу, це щетина. Сьогодні стоматологи одностайні в негативній думці про натуральні компоненти, тобто про свинячу щетину. Сучасні матеріали, з яких виготовляються щітки, на відміну від своїх натуральних родичів, не розшаровуються, не покидають свого місця і в них рідше заводяться мікроби. У деяких моделях щіток використовується спеціальна фарба, яка, поступово зникаючи, сигналізує про те, що пора обзавестися новою щіткою.
 
По-третє, слід звернути увагу на конструкцію щітки. Розташовані на ручці гумові панельки перешкоджають ковзанню в руках, тим самим попереджаючи травми ясен при інтенсивних рухах рук і ранкової загальмованості центральної нервової системи. Зменшенню тиску на ясна сприяє вигин щітки - «змійка» або «кулька», що знаходяться недалеко від чистячої поверхні. Іноді виробники вдаються до подовження рукоятки для зниження тиску на ясна.
 
Що стосується форми, то слід віддати перевагу «округлим» формам, тому що в них менше шансів пошкодити слизову оболонку рота. Розмір можна підбирати за обсягом ротової порожнини. Чистяча головка не повинна бути занадто великою, в іншому випадку ефективність чищення знижується.
 
Пам'ятайте, що український ринок наповнений сьогодні підробками. Найголовнішою відмінністю фірмової щітки є її ціна. Зазвичай менш ніж за 30 гривень хорошу щітку не купити. Ціни на «дуже фірмові» можуть досягати 100 і більше гривень. На лотках можна зустріти Aquaphresh або Aquafresch, Rich або Reech і багато інших назви, на одну або дві букви відрізняються від фірмових або просто співзвучні - GoldFresh, Enreech, Floral-B і т.п. Як правило, використовуються в підробках матеріали не витримують ніякої критики з гігієнічної точки зору. Так що економія може обернутися підвищеної стертості емалі, пошкодженням ясен і появою зубного каменю, а найголовніше - абсолютної неефективністю процесу чищення зубів!
Top