Багатьох проблем із зубами можна уникнути, якщо дотримуватися основних правил гігієни порожнини рота. Саме про них, а також про засоби для гігієни порожнини рота і піде мова в статті. Перша умова збереження зубів здоровими - це правильна їх чистка. Послідовність дій при чищенні зубів наступна: Розмістіть щітку під кутом 45 градусів до поверхні зуба; почніть чистку при незімкнутих зубних рядах.

Почніть чистити зуби верхньої щелепи з щічної поверхні. Зворотно-поступальними рухами в горизонтальному і вертикальному напрямку почистіть внутрішні поверхні зубів, звернені до язика. Приступіть до чищення жувальних поверхонь зубів. Необхідно виконати 10-15 рухів з кожного боку з рота назовні. При чищенні передніх зубів розташуйте щітку перпендикулярно зубного ряду. Круговими рухами щітки проводять масаж верхніх і нижніх ясен. Що стосується коштів для гігієни порожнини рота, то основний засіб - це зубна щітка, яка є найбільш ефективним пристосуванням для щоденного очищення зубів і ясен від зубного нальоту.

За способом приведення в дію розрізняють ручні (мануальні) і автоматичні (електричні, звукові і ультразвукові) зубні щітки. Мануальні зубні щітки приводяться в рух рукою пацієнта. В електричних зубних щітках руху головки здійснюються за рахунок електромотора, що здійснює коливальні рухи. Крім зубної щітки в вашому арсеналі засобів догляду за зубами повинні бути присутні ополіскувачі і зубні нитки.

Загальні рекомендації з гігієни порожнини рота звучать наступним чином: щітку необхідно міняти кожні три місяці; щітка повинна бути жорсткою, тому що вона ще здійснює масаж ясен; чистити зуби потрібно вранці і ввечері; необхідно кілька разів на день полоскати порожнину рота спеціальним лосьйоном або настоями трав (ромашка, шавлія); під час чищення бажано прочищати міжзубні проміжки спеціальними нитками - флоссами, і ніколи зубочистками, тому що вони травмують ясна; на чистку має витрачатися не менше трьох хвилин.

Таким чином, щоб уникнути карієсу, гінгівіту, пародонтиту та інших захворювань порожнини рота, необхідний ретельний догляд за зубами. Недарма в штаті найбільш авторитетних стоматологічних клінік обов'язково є лікар-гігієніст, який вчить пацієнтів правильно доглядати за зубами і може порадити оптимальні засоби для кожного випадку. У нашій клініці також є такий лікар. Своєчасне звернення до лікаря-гігієніста клінік «Смайл стоматологія» допоможе вам запобігти проблемам з карієсом зубів і з більш серйозними захворюваннями.

Top