Виявлена закономірність додає ще одну міждисциплінарний зв'язок в роботі стоматологів і ще один шанс для успішної боротьби з діабетом.

Вчені проаналізували стан порожнини рота 2 923 пацієнтів однієї з лікарень Нью-Йорка і прийшли до висновку, що половина обстежених, у яких виявили діабет, хоча б раз відвідували стоматолога через захворювання ясен в поточному році, а близько третини - за півроку до моменту діагностики діабету.

«У світлі цих даних, можемо сказати, що візити до стоматолога можуть стати першою сходинкою для виявлення діабету на ранній стадії», - каже одна з авторів дослідження доктор Шейла Штраус. - Питання діагностування захворювання має важливе значення, оскільки раннє лікування і профілактика може допомогти запобігти або відстрочити розвиток довгострокових ускладнень, які призводять до зниження якості життя та підвищення рівня смертності серед хворих на діабет ».

Доктор Штраус зазначає в статті, опублікованій в Journal of Public Health Dentistry, що стоматологи можуть внести свій вклад в боротьбу з цим важким захворюванням шляхом проведення скринінгових досліджень пацієнтів із захворюванням періодонта на схильність до діабету, оцінюючи стандартні фактори ризику такі, як надмірна вага, високий рівень холестерину, високий кров'яний тиск. Крім того стоматологи можуть використовувати глюкометр - діагностичний прилад для вимірювання глюкози в крові - для оцінки зразків крові, взятих із запалених зубоясенних кишень.

«Аналіз крові, взятої в полоти рота, є найбільш прийнятним в кабінеті дантиста, і за характером роботи лікаря», - зазначила Шейла Штраус.

У попередньому дослідженні групи вчених під керівництвом доктора Штраус, опублікованому в журналі Periodontology в червні цього року, було встановлено, що глюкометр видає практично ідентичні результати при аналізі традиційного зразка - крові з пальця і ​​стоматологічного варіанти - з зубоясенних кишень, що дозволяє використовувати його як один з інструментів стоматолога при профілактичному огляді пацієнтів.

Top