Імплантати, або як їх ще називають, імпланти, бувають різні, але ми висвітлюємо стоматологічні, функціонально імітуючі коріння нормальних зубів. Вони встановлюються, як правило, замість втрачених зубів, вірніше, в їх позицію. Імпланти - це найчастіше титанові «коріння», встановлені під ясна в кісткову основу щелепи. Після того як імпланти поставлені, вони з'єднуються з кісткою щелепи і є вже штучними корінням зубів. Потім до них за певною технологією і в певній послідовності приєднуються штучні зуби (коронки) - поодинокі або мостовидні.

Звичайно ж, ніщо не може замінити здоровий зуб, але, якщо нещасний випадок або стоматологічне захворювання призвело до втрати зуба, добре було б знати, що є способи відновлення вашої посмішки.
Головна перевага імплантів в тому, що вони нерухомо знаходяться в щелепі. З цієї причини вони створюють ідеальну фіксацію штучним зубам. Коронки не рухаються, не ковзають в порожнині рота. Це дуже важливо, якщо Ви розмовляєте, смієтеся, їсте.

Як правило, зубні імплантати зроблені з титану, так як він найкраще підходить до кістки і ясен, а вже на імплант встановлюється зуб з металу і \ або фарфору.

Після встановлення штучної опори повинно пройти від 3 до 6 місяців до постановки зуба. Цей час необхідний для того, щоб імплант зміцнився в кістці. Нерідко постановка самого зуба здійснюється відразу після операції, а іноді титановий корінь встановлюється відразу після видалення хворого зуба. Все залежить від кожної конкретної ситуації. Для кращого вирішення цього питання пацієнту необхідно проконсультуватися з лікарем.

Є ситуації, коли через недостатній обсяг кістки встановити імпланти відразу не представляється можливим. В даному випадку може знадобитися втручання, що дозволяє збільшити відсутній обсяг, і вже після цього ставляться штучні коріння.
Як правило, приживлення імплантів, як і будь-яка інша медична або стоматологічна процедура, не може бути гарантовано на 100%, однак, за даними статистики, імпланти приживаються приблизно в 96-98%. Якщо Ви вирішили встановити імпланти, запасіться терпінням, тому що зрощення імпланта з кісткою вимагає часу.

Що відбувається після втрати зубів - про це окремо.

Після видалення зуба кістка, раніше мала навантаження і тримала цей корінь, більш не потрібна організму (ну начебто). Вона не отримує повноцінного навантаження, а значить, і повноцінного харчування через відсутність кореня зуба, тому починає всихати.
Імпланти, крім того, що вони естетично імітують нормальні, здорові зуби, надають кістки щелепи можливість функціонувати, а значить, і не піддаватися розсмоктуванню, таким чином, зберігаючи пропорції оличчя.

Top