Насправді зв'язок загального стану організму зі здоров'ям зубів відома лікарям давно. Не випадково жінкам, що збираються народити дитину, доводиться насамперед відвідати стоматолога. Вогнище інфекції в роті може позначитися не тільки на здоров'я самої майбутньої мами, але і на стані організму дитини і перебігу пологів.

Попередні дослідження не раз показували, що серцево-судинні захворювання частіше виникають у тих, у кого відзначені хвороби порожнини рота. Однак шведи вперше показали, що зв'язок між кількістю зубів і ризиком смерті від серцево-судинних недуг, і перш за все інфаркту міокарда, - найбезпосередніший.

Протягом 12 років вони спостерігали 7674 людини, більшість з яких страждало періодонтитом. Так називають запалення тканин, що примикають до зуба і утримують його в щелепи. При тривалому хронічному перебігу періодонтиту кісткові тканини руйнуються, зуб випадає або його доводиться видалити. А періодонтит є наслідком невилікуваного або неправильно леченого карієсу.

За час дослідження 629 його учасників померли, з них 299 - від хвороб серцево-судинної системи. Аналіз показав, що у людей, у яких залишалося всього 10 власних зубів і менше, ризик смерті від ішемічної хвороби серця був в сім разів вище, ніж у людей того ж віку і статі, що мають 25 зубів і більше.

Керівник дослідження Андерс Холмлунд вважає, що число зубів, що залишилися є надійним інтегральним показником того, скільки хронічних запальних захворювань порожнини рота людина перенесла за своє життя. А кожне таке захворювання не тільки руйнує тканини в роті, але і є осередком інфекції для всього організму. Тривало поточна інфекція вражає в першу чергу серце, в якому розвивається ендокардит - запалення внутрішньої сумки. Можуть також виникати інфекційні ураження клапанів, запальні процеси в судинах, які сприяють розвитку атеросклерозу.

Порятунок від всіх цих бід - ретельна гігієна порожнини рота з дитинства і регулярні відвідування стоматолога. Тоді ваша усмішка буде бездоганною, а серце - здоровим і довголітнім.

Top